לזימון תור עוד היום חייגו: 0587722693

טיפים לשמירה על שיניים תותבות

טיפים לשמירה על שיניים תותבות 2018-01-03T11:08:58+00:00

קיימות שתי אפשרויות: אתה משתמש מנוסה שמשתמש בשיניים תותבות במשך שנים, או שאתה משתמש חדש.

התחלת השימוש בשיניים תותבות חדשות הוא שלב חדש בחיים ואתה צריך קצת סבלנות כדי להשלים עם המצב בהצלחה.

למיליוני אנשים אין ברירה אלא להשתמש בשיניים תותבות נשלפות. חסרונות רבים יש לתותבות נשלפות אבל הן טובות יותר מללכת חסרי שיניים. בדרך כלל אתה מתרגל לתותבת שנעשתה כראוי אחרי כמה זמן של שימוש . אתה מתחיל להשתמש ביעילות ובנוחות, למרות שלפעמים יש צורך לשנות כמה הרגלים כדי להשיג את התוצאה הרצויה.

צריך להבהיר שלפעמים התנאים האנטומיים אינם מאפשרים הצבת תותבת יציבה. הצבת תותבות על שתלים יכולה לשפר את המצב אך היא אינה תרופת פלא. בתותבות על שתלים יש עדיין בעיות אבל לחולים רבים היא החלופה כדי לקבל קצת הקלה. יש לדעת שהדבר עדיין דורש יותר טיפול מאשר  בטיפולים קונבנציונליים.

כאשר אין שתלים או שיניים, השיניים תותבות מוצבות על רקמה. דבק תותבות עשוי לעזור במידה כלשהי כדי להגדיל את ההחזקה והביטחון. לאחר התקופה הראשונית הקשה של הסתגלות  אי הנוחות תעלם בהדרגה  ותוכל להיות מסוגל לבצע משימות רבות  כמעט כמו שעשית עם שיניים טבעיות.

הדבר הראשון שיפריע לך כאשר תשים את התותבת  בפעם הראשונה הוא שתרגיש שהפה מאוד מלא וכבד ושהתותבת מונעת ממך להזיז את הלשון ולבלוע בקלות. יש אנשים שירגישו קשיי נשימה. אתה יכול להירגע, זה נורמלי. כעבור מעט זמן קשיים אלה יעברו. דבר נוסף הוא שאתה עלול להרגיש שגוון הקול שלך השתנה.  הקול שלך הוא כמו תמיד, אלא שמהדהד באופן שונה באוזניים שלך. אחרי כמה זמן הרגשה זו תעבור. מה שיכול לעזור זה קריאת ספרים בקול רם.

בנוסף, אתה עשוי להרגיש שהפה שלך מלא רוק. מצב זה הוא טוב כיוון שהרוק פועל כדבק ודואג שהתותבת תישאר יציבה. המצב יחזור לקדמותו. אם יופיעו פצעים במקומות שבהם יושבת בסיס התותבת-זהו מצב נורמלי . עליך לפנות לרופא השיניים שלך שיעשה את ההתאמות הנדרשות.

עליך לחכות קצת לפני שאתה מתחיל לאכול עם שיניים תותבות. אתה צריך לחכות  ששרירי הלחיים והלסת יסתגלו למצב החדש. אם תנסה לאכול מיד אתה עלול לנשוך את הלחיים והלשון שלך. נסה לבצע לעיסה בשני הצדדים בו זמנית.

  1. אין לישון עם התותבות כי הרירית צריכה לנוח.
  2. שיניים תותבות יש לנקות מידי יום!
  3. יש להמשיך לשמור על היגיינת פה!
  4. יש להבריש את הלשון עם מברשת שיניים או מברשת מיוחדת ללשון!
  5. בלילה יש לשים את התותבת במים שלא תאבד את הלחות.

ועכשיו נשאר רק לאחל לך בהצלחה !

Accessibility Toolbar